close
تبلیغات در اینترنت
پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس
X میرنیوز نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میهن پاورپوینت

پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس   پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .   مقدمه این مدل…

پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس

پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس

 

پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

این مدل که در اینجا به جریان شاگرد نامیده خواهد شد، از طرف انستیتو بین‌المللى برنامه‌ریزى آموزش و پرورش (International Institute of Educational Planning - IIEP) یونسکو توسط دکتر ج.د. چسواس (J.D. Chesswas) تهیه شده است. مدلى است بسیار ساده از نوع مدل‌هاى بسته که به ریاضیاتى فقط در حدود چهار عمل اصلى نیاز دارد.

 آمار و اطلاعاتى که در این مدل به‌کار گرفته مى‌شود نسبتاً مقدماتى است و کم و بیش در دفاتر آموزشى موجود است. روى‌هم رفته، مدل جریان شاگرد، مدلى است بسیار ساده ولى دامنهٔ عمل و استفاده آن نیز محدود است و بیشتر براى محاسبات عددى و مقدارى (کمّی) در سطح حوزه‌هاى مدارس و بخش‌هاى آموزشى به درد مى‌خورد.

زیر بناى مدل جریان شاگرد در نمودار جریان شاگرد و تعداد شاگردان کلاس‌هاى مختلف در سال‌هاى پى‌درپی، هم‌چنین فارغ‌التحصیلان دورهٔ ابتدایى نشان داده شده است. آمارى که در نمودار جریان شاگرد به‌کار گرفته شده است معمولاً در دفاتر آمار آموزشى یافت مى‌شود و شامل تعداد دانش‌آموزان دختر و پسر در کلاس‌هاى مختلف یک دوره تحصیلی، و هم‌چنین فارغ‌التحصیلان آن دوره طى سنوات متوالى است.

به‌طورى که نمودار جریان شاگرد نشان مى‌دهد، در کلاس اول سال (۶-) تعداد ۴۱۳۹۴ شاگرد و در کلاس دوم سال بعد، یعنى سال ۵ -، تعداد ۳۵۲۰۰ شاگرد وجود داشته است. بدیهى است اکثریت زیاد شاگردان کلاس دوم در سال (۵-) از شاگردان کلاسم اول در سال (۶-) تأمین شده است. ولى تعدادى از آنها نیز احتمالاً از مردودین کلاس دوم سال قبل یا از انتقالى‌هاى مدارس حوزه‌ها یا بخش‌هاى دیگر آموزشى هستند. اگر این دو گروه را در نظر نگیریم و فرض کنیم که تمام شاگردان کلاس دوم یک سال از شاگردان کلاس اول سال قبل تأمین شده باشند، در این صورت مى‌توانیم بگوئیم که ۸۵ درصد دانش‌آموزان کلاس اول (سال ۶-) در سال بعد (سال ۵-) به کلاس دوم راه یافته‌اند.

بر اساس پیش فرض بالا، اگر نسبت قبول‌شده‌هاى هر کلاس را که در سال بعد به کلاس بالاتر رفته‌اند حساب کنیم، نسبت‌هایى که در چهارخانه‌هاى کوچک روى خطوط مورب نمودار جریان شاگرد نوشته شده‌اند به‌دست خواهد آمد. نسبت‌هاى مزبور بین کلاس اول تا ششم از یک (صد در صد) کوچک‌تر است ولى بین کلاس ششم و هفتم از یک بیشتر شده است. علت این امر شاید این باشد که چون کلاس هفتم کلاس نهایى دوره ابتدایى است (در نظام آموزشى فرض مدل مورد بحث، دوره ابتدایى هفت ساله منظور شده است)، بنابراین، تعداد مردودین سال قبل و انتقالى‌ها زیاد هستند و در نتیجه تعداد شاگردان کلاس هفتم از شاگردان کلاس ششم سال قبل تجاوز مى‌کند و بدین ترتیب، نسبت بین این دو از عدد یک بیشتر مى‌شود.

البته، تعداد فارغ‌التحصیلان هر سال به تعداد دانش‌آموزان کلاس نهایى همان سال بستگى دارد؛ مثلاً، در سال (۶-) تعداد فارغ‌التحصیلان ۷۱۹۴ نفر بوده است که از میان ۹۶۱۷ دانش‌آموز کلاس هفتم موفق شده‌اند و ۸/۷۴ درصد آنها به‌شمار مى‌آیند.

این نسبت که در چهارخانه کوچک افقى که کلاس هفتم سال (۶-) را به فارغ‌التحصیلان همان سال متصل مى‌سازد، نوشته شده است. از نظر برنامه‌ریزى دانستن نسبت بین پذیرفته‌شدگان یک دورهٔ تحصیلى و فارغ‌التحصیلان پایان آن دوره لازم است؛ زیرا اگر این نسبت را ندانیم نمى‌توانیم تعداد شاگردانى را که براى به‌دست آوردن نیروى انسانى مورد نظر لازم است، محاسبه کنیم. ضمناً بسیارى از اوقات در آزمون‌هاى نهایى یک دوره علاوه بر شاگردان رسمی، تعدادى داوطلب متفرقه نیز شرکت مى‌جویند و بدین جهت نسبت فارغ‌التحصیلان به شاگردان رسمى نمى‌تواند معرف واقعیت توفیق‌یافتگان آنها باشد. بدین دلیل باید در تعیین این قبیل نسبت‌ها، تعداد فارغ‌التحصیلان دانش‌آموزان رسمى و غیر رسمى را تفکیک کرد.

هدف اصلى این مدل آن است که نسبت دقیق پذیرفته‌شدگان اول یک دورهٔ تحصیلى را با تحصیل‌کردگان آن در پایان دوره به‌دست آورد؛ یا به‌ عبارت دیگر، نسبت تعداد نفراتى را که از یک سو وارد مسیر آموزش مى‌شوند و از سوى دیگر خارج مى‌گردند تعیین کند، تا بر مبناى آن بتواند نیروى انسانى تعلیم یافته که به مدارج عالى‌تر آموزش راه خواهند یافت یا وارد بازار کار خواهند شد و هم‌چنین ملازمات آموزشى آنها را از نظر معلم و مدرسه و وسایل و غیره تعیین و محاسبه و پیش‌بینى کند.

و ...

 

عنوان : مدل برنامه ریزی چسواس

فرمت : پاورپوینت

حجم : 420 کیلوبایت

تعداد صفحات : 40

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت مدل برنامه ریزی چسواس

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل: gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1 در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
محل تبلیغات شما
درباره ما
مرجع تخصصی دانلود پاورپوینت و پروژه
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 2490
  • کل نظرات : 3