close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست

میهن پاورپوینت

پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست   پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .   مقدمه بنیامین بلوم…

پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست

سید محمد میرعالی بازدید : 48 یکشنبه 23 مهر 1396 : 21:44 نظرات ()
پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست

پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست

 

پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بنیامین بلوم معتقد است که: هدف‌هاى تربیتى بیان صریح روش‌هایى است که با استفاده از آن مى‌توان انتظار داشت که رفتار شاگردان تغییر کند . چنانکه ملاحظه مى‌شود، در این تعریف نیز هدف و روش معادل گرفته شده است. رابرت اف، میگر در کتاب تدارک هدف‌هاى آموزشى هدف را بیان وضعیت مطلوبى مى‌داند که باید در شاگرد بوجود آید. در واقع، به نظر او هدف آموزشى شرحى از فرآورده آن است.

 به عقیده میگر، هدف نتیجه آموزش را وصف مى‌کند، نه فرایند خود آموزش را. هدف عبارتى است که حاوى نتیجهٔ آموزش است، نه فرایند آموزش؛ به عبارت دیگر، هدف نتایج را روشن مى‌کند، نه وسیلهٔ دستیابى به آن نتایج را .

اگرچه منظور میگر از هدف، هدف‌هاى رفتارى است، در مقایسه با دو نگرش قبلى منطقى‌تر به نظر مى‌رسد. در نتیجه، مى‌توان گفت هدف موقعیتى است که مى‌خواهیم به آن برسیم، اشتیاق رسیدن به آن، محرک فعالیت‌هاى معینى است که وصول آن را ممکن مى‌سازد؛ یعنى روش و فعالیت چه بصورت حرکت خارجى و بدنى باشد و چه بصورت حرکت درونی، عین هدف نیست؛ به عبارت دیگر، هدف با حرکت یکى نیست، بلکه چیزى است که فعالیت به آن منتهى مى‌شود. اما شکى نیست که اصول جان‌‌دیویى در تعیین هدف‌هاى آموزشى نیز باید در تعیین و تنظیم هدف‌هاى آموزشى همواره مورد توجه همهٔ معلمان و مربیان تربیتى باشد. مهمترین این اصول عبارتند از:

۱. روش و وسیله باید متناسب با هدف انتخاب شود تا بتواند به آن منتهى گردد. اگر در هنگام تعیین هدف، روش و وسایل نیل به آن و سایر عوامل دخیل مورد توجه قرار نگیرد، انتظار تحقق هدف را نباید داشت. بسیارى از نظریه‌پردازان علم اخلاق و آموزش و پرورش معمولاً از این مسأله غافل هستند و هدف‌هایى را در فرآیند آموزش تعیین مى‌کنند که هیچ سنخیتى با روند فطرى فراگیر ندارند و قابل پیش‌بینی، سنجش و انتخاب نیستند و از این رو هرگز تحقق نمى‌یابند.

 

۲. اگرچه هدف هر فعالیت آموزشى پیش از شروع آن فعالیت تعیین مى‌شود نباید تغییر‌ناپذیر و غیرقابل انعطاف باشد. هدفى که در آغاز هر فعالیت انتخاب مى‌شود، هدفى است احتمالى و آزمایشى که ممکن است در فرایند فعالیت، دستخوش تغییراتى شود. هدفى خوب و مطلوب است که از اوضاع و احوال و شرایط واقعى سرچشمه بگیرد و با آن سازگار باشد تا بتواند شرایط را تغییر دهد و با این تغییر، تحقق خود را امکان‌پذیر سازد. کشاورزى که بدون توجه به وضع خاک و آب و هوا بذرافشانى کند، البته به هدف خود که محصولى پربار است نخواهد رسید.

 

۳. هدف باید فرد را به فعالیت برانگیزد و به فعالیت او جهت دهد. چنین امرى زمانى امکان‌پذیر است که هدف‌هاى تربیتى بر فعالیت‌ها و احتیاجات اصیل فراگیر متکى باشد. هرگز نباید هدف‌هاى مطلوب افراد بالغ را بر کودکان تحمیل کرد یا همهٔ کودکان را بدون توجه به اختلافات اساسى آنان، اسیر هدف‌هاى معینى کرد.

۴. هدف تربیتى باید با اوضاع و احوال محیط شخص موافق باشد تا حصول آن میسر شود. هدف‌هایى که از خارج بر شخص تحمیل شوند قابل حصول نخواهند بود. متأسفانه، هدف‌هایى که ما در تعلیم و تربیت کودکان اختیار مى‌کنیم از این مقوله هستند. معلم، دانسته یا ندانسته، هدف‌هاى مطلوب خود یا دیگران را که موافق با مقتضیات رایج جامعه است، به شاگردان تحمیل مى‌کند؛ اما شاگردان نه تنها به تحقق آنها علاقه‌اى نشان نمى‌دهند، بلکه اساساً نسبت به معلم بى‌‌اعتماد و بى‌اعتنا مى‌شوند؛ زیرا معلم از آنان چیزى مى‌خواهد که با مقتضیات آنان سازگار نیست.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ضرورت تعیین و تنظیم هدف‌هاى آموزشى در فرآیند تدریس - یادگیرى

منابع تعیین هدف‌هاى آموزشى

دیدگاه متخصصان

نیاز فراگیران

نیاز جامعه

پایان

 

عنوان : هدف هاى آموزشى چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 392 کیلوبایت

تعداد صفحات : 40

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت هدف هاى آموزشى چیست

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل: gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1 در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
محل تبلیغات شما
درباره ما
مرجع تخصصی دانلود پاورپوینت و پروژه
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 1760
  • کل نظرات : 3