close
تبلیغات در اینترنت
پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری
X میرنیوز نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین

میهن پاورپوینت

پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری   پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری شامل 58 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید…

پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری

پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری

 

پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری شامل 58 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

منظور از طبقه‌بندى و تحلیل هدف‌هاى صریح آموزشی، تعیین راه‌ها و مراحل دقیق و مشخصى است که بعد از تحقق آنها تغییرات لازم در تفکر، احساسات و مهارت‌هاى عملى شاگردان بوجود آید.

طبقه‌بندى هدف‌هاى آموزشى در حیطه‌هاى مختلف یادگیری، به تجربه و تخصص فراوان در زمینهٔ تعلیم و تربیت نیاز دارد؛ زیرا هدف‌ها از نظر ماهیت و درجهٔ سادگى و پیچیدگی، در مقوله‌ها و سطوح مختلفى قرار مى‌گیرند؛

 مثلاً بعضى از هدف‌ها، نگرش‌ها و تمایلات و ارزش‌هاى شاگردان را در برمى‌گیرد، در صورتى که برخى دیگر ممکن است بر ساخت شناختى فرد یا مهارت‌هاى عملى او تأکید داشته باشد؛ یا هدفى همچون کسب اطلاعات و تشکیل عادت‌هاى ساده از نوع هدف‌هاى آموزشى دست‌یافتنى باشد، در حالى که ممکن است به دست آوردن قدرت تحلیل و بررسى ارزش‌ها جزء گروه‌ هدف‌هاى پیچیده‌تر باشد. دستیابى به هدف‌هاى آموزشى ساده ممکن است در یک ساعت تدریس و تمرین امکان‌پذیر شود، در حالى که دستیابى به بعضى از هدف‌هاى دیگر چندین ماه یا سال فرصت و فعالیت لازم داشته باشد. با توجه به ویژگى‌هاى فوق، طبقه‌بندى‌هاى مختلفى از هدف‌هاى آموزشى ارائه شده است که معروف‌ترین آنها طبقه‌بندى بنیامین بلوم و همکاران اوست. در طبقه‌بندى بلوم، هدف‌هاى آموزشى در سه حیطهٔ شناختى (cognitive domain)، عاطفى (affective domain) و روانى - حرکتى (psychomotor domian) قرار مى‌گیرند. طبقه‌بندى اهداف در سه حیطه بدلیل تأکید بر جنبه‌هاى خاص هدف‌هاى مختلف است و نه متمایز کردن آنها بصورت طبقات مطلقاً مجزا و نامربوط به هم؛ زیرا در فعالیت‌هاى آموزشی، به هیچ‌وجه نمى‌توان مرز مشخصى بین سه حیطهٔ مذکور تعیین کرد. معمولاً سه حیطهٔ شناختی، عاطفى و روانى - حرکتى مانند یک شبکهٔ یکپارچه هستند، ولى بعضى از رفتارها بیشتر جنبهٔ شناختى دارند تا حرکتی، پاره‌اى دیگر جنبهٔ هیجانى‌ آن بیشتر است و گروه دیگرى که با مهارت‌هاى عملى بارزترى مشخص مى‌شوند، در قلمرو روانى - حرکتى قرار مى‌گیرند.

بدون تردید، رسیدن به تعداد زیادى از هدف‌ها از راه وصول به هدف‌هاى دیگر امکان‌پذیر است؛ مثلاً هر معلم شایسته‌اى سعى مى‌کند که در شاگردان علاقه ایجاد کند (هدف عاطفی) تا آنان موضوعات درسى را یاد بگیرند (هدف شناختی). در مواقع دیگر، معلم سعى مى‌کند با در اختیار گذاشتن معلومات و اطلاعات خاص (هدف شناختی) گرایش شاگردان را تغییر دهد (هدف عاطفی). معلمان برجسته، همیشه کسانى بوده‌اند که توانسته‌اند با استفاده از برانگیختن عواطف شاگردان، آنان را در یادگیرى موضوعات شناختى و ایجاد مهارت‌ها و قابلیت‌هاى پسندیده یارى کنند. از نظر شاگردان، محبوب‌ترین و محترم‌ترین معلم کسى است که از یک طرف به علایق آنان توجه کافى داشته باشد، سعى کند عواطف آنان را درک کند، به عقاید آنان احترام بگذارد، هیچ‌گاه آنان را ملامت نکند و آنان را مورد تمسخر قرار ندهد و از طرف دیگر، به موضوع درسى و شغل معلمى علاقه، ایمان و تسلط داشته باشد. همهٔ اینها جنبهٔ عاطفى دارند، ولى زمینه را براى رسیدن به هدف‌هاى شناختى آماده مى‌کنند. شناخت حیطه‌هاى یادگیرى و سطوح مختلف آن مى‌تواند در طول تدریس، براى فعالیت‌هاى آموزشى معلمان و مربیان راهنماى بسیار مناسبى باشد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

سطوح یادگیرى در حیطه شناختى

سطوح یادگیرى در حیطهٔ عاطفى

سطوح یادگیرى در حیطه روانى - حرکتى        

پایان

 

عنوان : تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری

فرمت : پاورپوینت

حجم : 504 کیلوبایت

تعداد صفحات : 58

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت تحلیل اهداف آموزشی در حیطه یادگیری

قیمت فایل فقط 9,800 تومان

خرید


مراحل خرید:


1- پیش از خرید محصول توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید زیرا محتوای فایل شامل تمام آن چیزی است که در توضیحات نوشته شده (نه کمتر و نه بیشتر)

2- پس از انتخاب فایل مورد نظر خود روی دکمه "دانلود" کلیک کنید
3- در مرحله بعد و در قسمت "تکمیل فرم خرید" مشخصات خواسته شده را به دقت وارد کنید و سپس روی دکمه "پرداخت و دانلود فایل" کلیک کنید.

(ایمیل را بدون www وارد کنید. نمونه صحیح ایمیل: gsmyha@gmail.com)
3- در این مرحله به صفحه پرداخت وارد شده و با تمام کارت های عضو شتاب می توانید هزینه را واریز نمایید
4- پس از پرداخت موفق مجددا به سایت برگردانده می شوید و لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود و علاوه بر آن یک نسخه از فایل به ایمیل شما هم ارسال می گردد تا با خیال راحت فایل خود را دانلود کنید.

(در صورتی که ایمیل فایل ناب به صندوق ورودی شما نرسیده ، باید پوشه اسپم را در ایمیل خود باز کنید و آنرا به صندوق ورودی انتقال دهید تا لینک دانلود فعال شود)


چند نکته مهم:

* پس از خرید فایل تا سه روز فرصت دارید تا فایل را بررسی کنید و در صورتی که فایل مطابق با توضیحات ارائه شده نبود از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.


* برای خرید محصولاتی که کمتر از 5000 تومان قیمت دارند نمی توانید از کارت بانک ملی استفاده کنید چون بانک ملی این اجازه را به دارندگان کارت بانک ملی نداده و به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای خریدهای کمتر از 5000 تومان از کارت سایر بانکها استفاده نمایید.


* اگر صفحه لینک دانلود ظاهر نشود علت آن گزارش تخلف فایل و غیر فعال شدن فایل از طرف سایت می باشد. در این شرایط از طریق بخش "تماس با ما" جزییات خرید را برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی ، هزینه پرداختی شما را به حسابتان واریز کنیم.

1 در هنگام خرید فایل به هیچ وجه از وی پی ان استفاده نکنید زیرا به احتمال زیاد خرید شما موفق نخواهد بود.


* در هنگام خرید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده کنید و به هیچ وجه از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نکنید چون با توجه به آپدیت نشدن این مرورگر در چند سال اخیر ، در فرایند خرید و دانلود فایل اختلال بوجود خواهد آمد.

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 32 بیتی)

2 دانلود مرورگر گوگل کروم (نسخه 64 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 32 بیتی)

3 دانلود مرورگر فایرفاکس (نسخه 64 بیتی)


* برای حفظ کیفیت و همچنین دانلود آسانتر ، تمامی فایل ها فشرده شده و با فرمت rar یا zip آپلود شده اند. برای باز کردن فایل باید حتما نرم افزار win rar بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 32 بیتی)

4 دانلود نرم افزار win rar (نسخه 64 بیتی)


* در صورتی که از گوگل بصورت مستقیم به بخش دانلود وارد شده اید ، می توانید روی نام فایل کلیک کنید تا توضیحات فایل برای شما نمایش داده شود.

* برای سهولت دانلود فایل ها توسط شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید.

5 دانلود نرم افزار اینترنت دانلود منیجر

با آرزوی خریدی مطمئن برای شما

پاورپوینت های مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
محل تبلیغات شما
درباره ما
مرجع تخصصی دانلود پاورپوینت و پروژه
آرشیو
آمار سایت
  • کل پاورپوینت ها: 2490
  • کل نظرات : 3